Witaj!

O MNIE

Jak zostałam dietetykiem...

W zasadzie to nie lubię specjalnie określenia 'dietetyk'. Być może dlatego, że jest ono błędne postrzegane, a samo słowo dieta (gr. "styl życia" - a każdy jakiś ma) interpretowane jest jako ciężkie wyrzeszcznie, ból, pot i łzy.

Faktem jest, że żadna zmiana nie jest łatwa. Zawsze pojawiają się lepsze i gorsze momenty, a wychodzenie ze strefy komfortu może być najzwyczajniej trudne i dla niektórych nie do przeskoczenia. Dletego też jestem zwolenniczką małych kroków, raczej ewolucji niż rewolucji, skupiam się na pracy nad ciągłym doskonaleniem i cieszeniem się nawet z pozornie małych sukcesów (pozornie, bo jak je już złączymy w całość to okazuje się, że to kawał dobrej, solidnej pracy!)

No dobrze (przepraszam za tą dygresję - już tak mam) miało być o tym jak zostałam dietetykiem - właściwie to Specjalistą ds. Żywienia Człowieka. Tak więc po kolei. Zaczęło się od wyboru szkoły średniej i edukacji w Technikum Gastronomiczny (poszłam tam trochę za starszą siostrą, trochę z pasji do gotowania). I tu trafiłam pod skrzydła wyjątkowej nauczycielki, pani K., która bardziej wierzyła w nieśmiałą i zahukaną dziewczynę niż ona sama. Ta przebojowa kobieta namówiła mnie na udział w Olimpiadzie Żywieniowej - nie ukrywam było ciężko, makulatury do przeczytania całe mnóstwo, ale pochłonęła mnie to do reszty. Pierwszy start zakończył się na etpie wojewódzkim, i mi to w zasadzie wystarczyło... ale nie mojej nauczycielce - poprzysięgła, że jak wystartuję za rok i wygram to rzuci palenie - no i udało się! W VIII edycji Olimpiady Wiedzy o Żywieniu zajęłam pierwsze miejsce (niestety pani K. nie rzuciła palenia). Był to mój bilet na studia. Z Gdańska przeniosłam się do Poznania i rozpoczęłam naukę na Uniwersytecie Przyrodniczym, na Wydziale Nauk o Żywności i Żywieniu. W 2009r. ukończyłam studia ze specjalizacją Technologa Żywienia Człowieka, potem pojawił się nawet 2-letni epizod doktoratu, jednak postanowiłam pójść inną ścieżką.

I tak od ładnych kilku lat zajmuję się tym co uwielbiam - poradnictwem dietetycznym, daje mi to możliwość poznawania wspaniałych ludzi, rozmów z nimi, możliwości wdrażania odpowiedniej i dopasowanej do potrzeb pomocy i ciągłego doskonalenia metod pracy.

No, a że nie lubię siedzieć w miejscu po drodzę były oczywiście różne ciekawe projekty (z firmą Yasumi Fit&Diet, ze wspaniałą trenerką Paulą Piotrzkowską ViveFit), pisanie artykułów, szkolenia, konferencje dietetyczne, i podyplomowe studia z Psychodietetyki na SWPS.

DYPLOMY, CERTYFIKATY

PROWADZĘ PORADNICTWO DIETETYCZNE W ZAKRESIE:

 • chorób dietozależnych

 • zaburzeń odżywiania

 • żywienia dzieci i młodzieży

 • profilaktyki żywieniowej

 • komponowania smacznych, prostych i zbilansowanych posiłków

 • diet wegańskich i wegetariańskich

 • współpracy z pacjentami bariatrycznymi i onkologicznymi

W JAKIEJ FORMIE?

 • w duchu dialogu motywującego

 • spotkania odbywają się w odstępach około 3 tygodni

 • stosując narzędzia dostosowane do Twoich potrzeb i możliwości (karty pracy, zadania, edukację żywieniową, monitorowanie budowania nawyków, jadłospis)

 • stacjonarnie lub on-line

Masz pytania?

Jeśli tak - pisz śmiało! postaram sie udzielić Ci najlepszej odpowiedzi w zakresie dietoterapii, konsultacji oraz terminów wizyt .